Yükleniyor..

Elektronik Sigara Aroma Verimliliği ve Güvenilir Kullanım Dozajı

Elektronik Sigaralarda Verimlilik

Elektronik sigaralar tamamen zararsız değillerdir. Ama normal sigaralara göre verdiği zarar yok denecek kadar az bir durumdadır. Zaten elektronik sigara üreticilerini temel amacı insanların sürekli elektronik sigara içmelerini sağlamak değil tam tersi tamamıyla sigarasız bir hayat sağlamaktır. Elektronik sigaralar burada bu amaç uğruna bir araç görevi üstlenmektedir.

01_1813478392

Elektronik sigaralar konusunda güven en önemli unsur durumundadır. İnsanların bu sigarayı seçmesinin ana sebebi elektronik sigaralara ve bu sigaranın vaat ettiği durumlara güvenmesinden kaynaklanmaktadır. Zaten iyi bir araştırma yapan tiryakiler vakit geçirmeden elektronik sigaraları tercih etmektedirler.

Elektronik Sigaranın İnsan Üzerindeki Olumlu Etkileri

Elektronik sigaraların insan üzerindeki olumlu etkileri oldukça fazladır. En başta insana psikolojik yönden olumlu etkilemektedir. Çünkü normal sigara içenlerin ne yapsam da olmuyor şekliden savunmaları bulunmaktadır. Oysa elektronik sigaralar sigarayı bırakma konusunda bir numaralı yardımcınız konumundadır. İnsanlar elektronik sigaraların üretim amacını sigarayı bırakmayı sağlamak olduğunu bildiklerinden dolayı bu ürüne sonsuz bir güven duymaktadırlar.

02_1341158241

İnsanlar sağlıklarına oldukça önem vermektedirler. Elektronik sigaralar sayesinde sağlıkları için olası olumsuz durumlardan kurtuluş sağlanmış olacaktır. Ayrıca havaya duman salmadığı için sigara içmeyen dostlarınızın yanında da rahatlıkla kullanabilmesi insanların sosyal yönden kendilerini rahat etmesini sağlamaktadır.

Ayrıca insanlar yılda çok büyük miktarlardaki paraları sigara için harcamaktadırlar. Ayrıca sigaranın olumsuz etkilerinden dolayı da verimleri düşmektedir. Elektronik sigaralar sayesinde hem sigaralar için ödenilen paralarda yüzde 80 oranında tasarruf sağlanırken çalışma veriminizin düşmemesi sonucu daha iyi şartlarda para kazanılabilmektedir. Yaşam kalitesinde belirli oranda artış sağlayarak çok daha kaliteli bir hayat sürülmesi sağlanmaktadır.

Elektronik Sigaralar Kullanım Dozajları

Elektronik sigaralar kullanım dozajları son derece önemlidir. Zaten sigarayı bırakmak için bu dozajlara ihtiyaç vardır. Ve bu dozajlar kişinin bağımlılık derecesine göre uzman hekimler tarafından ayarlanmaktadır. Genelde çok uzun yıllardır kullanan insanlar için daha yüksek dozda başlangıçlar seçilirken daha az tiryaki olanlar için orta seviyede dozlar seçilmektedir.

Belirlenen bu dozlar belirli periyotlarda azaltılmakta ve en son seviyede tamamen sıfır noktasına çekilmektedir. Elektronik sigara likit ile sıfır noktasına ulaşıldığında kişi sigarayı bırakmaya tamamen hazır durumdadır.

01_1587592459

Ve gelişen bu piyasada artık nikotinsiz olarak üretilen elektronik sigaralar piyasaya sürülmüş durumdadır. Nikotinsiz elektronik sigaralar sayesinde sigara bırakma sürece çok daha hızlı olabilmektedir.

Normal sigara tüketenler ve üretenler elektronik sigaraların bir tuzak olduğunu belirtmektedirler. Oysa hem elektronik sigaralardaki gelişim hem de uluslar arası yapılan çalışmalar bunun tam tersi sonuçlar vermektedir. Son 5 yılda sigarayı bırakan insanların yüzde 65 gibi yüksek bir oranı elektronik sigara yardımı ile sigarayı bıraktıklarını beyan etmişlerdir. Ve bu oran günümüzde git gide artmaktadır.

Elektronik Sigara Aromaları

Elektronik sigara aromaları oldukça önemli bir unsu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle elektronik sigaraların kullanımın yaygınlaştırmak ve normal sigaralardan uzak durulmasını sağlamak amacıyla aromalardan faydalanılmaktadır.

Elektronik sigaralarda zararı bilinmeyen tek nokta likitlerdir. Elektronik sigara likitlerinde yapay aroma kullanımın temelinde doğal aromalarda oluşan ısı ile birlikte çeşitli yapısal sorunların oluşma riskinden dolayı yapay aromalar kullanılmalıdır.
01_1427913045

Aroma seçerken kişinin damak tadı ve sigara bağımlılığı gibi etkenlere dikkat edilmelidir. Çünkü yanlış aroma seçimi kişinin elektronik sigaradan uzaklaşmasına yine eski zararlı alışkanlıklarına dönmesine sebep olabilmektedir. Özellikle tiryaki sınıfındaki insanlar için yüksek dozlarda sadece aromalar tercih edilmelidir. Dozaj düştükçe kullanılan aromalarda çeşitlendirilmesinde sakınca yoktur. Bayanlarda ise aroma konusu daha çok dikkat edilen ve tercih sebebi olan konudur. Bundan dolayı bayanlar için ilk aşamalarda da çeşitli aromaların kullanılmasında sakınca bulunmamaktadır.

Elektronik Sigaraların Güven İndeksleri

Güven konusunda tütün mamulleri içerisinde en uzak ara güven duygusu yaratan elektronik sigaralardır. Yaşanan bazı olumsuz durumlar kesinlikle sahte ürünlerden kaynaklanmaktadır. Dünya üzerinde orijinal ve bandrollü olarak üretilen elektronik sigaralar ile ilgili olumsuz herhangi bir olay yaşanmamıştır.
02_1583458269

Tabi yinede kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Elektronik sigaraları aralıksız açık bırakmak ve şarja bırakmak ömürlerini azaltmaktadır. Ayrıca periyodik bakımlarının yapılmaması sonun elektronik sigaralardan yeteri kadar verim alınamamaktadır. Ayrıca likit tanklarını doğru bir şekilde doldurulması da önemlidir. Bu noktalara dikkat edildiği zaman güvenli elektronik sigara kullanımı deneyimini tamamıyla yaşanmış olacaktır.
Elektronik Sigara | Eleaf Elektronik Sigara Fiyataları Modelleri Markaları | Eleaf.Gen.Tr

Bu içerik 09.03.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 53 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler