Yükleniyor..

Damlatmalı Kullanım (Drip Vape)

İlk kez damlatmalı kullanım gerçekleştirdiğinizde iki şey fark edeceksiniz: yaptığınız çekişin nikotin vurumundaki önemli artış ve alınan tatta ciddi bir iyileşme. İlk kez damlatmalı kullanım gerçekleştiren çoğu kullanıcı için damlatmalı (dripping) kullanım ile kapalı sistemlerin (elektronik sigaralar veya standart tank modlar) kullanımı arasındaki fark gece ile gündüz gibidir. E-likit meraklılarının diğer cihazlar yerine RDA (rebuildable dripping atomizer) kullanmalarının sebebi de bu. Peki ya aradaki bu önemli farkı oluşturan unsurlar nelerdir? Damlatmalı kullanımın avantajlarını tam anlamıyla kavrayabilmek adına, kapalı sisteme sahip elektronik sigaraların bazı olumsuz yönlerini bilmek önemli.

Standart modlar ve elektronik sigaralar normal kullanıcılar için yeterli olabilir. Ancak bir kez damlatmalı kullanımı denediğinizde kapalı sistemlerden farklı olarak bilincine varacağınız birkaç şey mutlaka olacaktır.

• Tat ve Nikotin Kaybı: E-likidin tat yoğunluğu ve nikotin vurumu, kartuş veya tank kullandığınızda önemli derecede düşer. Bunun sebebi üretilen buharın tank modun veya elektronik sigaranın içinde gezmesi gerektiğinden bu süreç içerisinde kayba uğramasıdır.
• Yanık Tadı: Kapalı bir sistem kullanan kişiler ara sıra bu sorunu yaşamak durumunda kalır. Tank modlarda yanma sorunu genellikle emici madde kuru olduğunda veya ısıtma elementine çok yakın olduğunda gerçekleşir. Ayrıca elektronik sigalarda da likit bittiğinde ve kartuş materyali yanmaya başladığında meydana gelir. Her iki şekilde de rahatsız edici bir deneyimle karşılaşabilirsiniz, kimse elektronik sigara kullanımının acı bir tatla bitmesini istemez.
• Kısıtlayıcılık: Çok fazla seçeneği ile birlikte, damlatmalı bir sistem kullanan kullanıcılar likitlerini istedikleri an değiştirme olanağına sahiptir. Bu durum önceden doldurulmuş kartuşlar veya tanklar kullanan kullanıcılar için mümkün değildir. Bu senaryoda likidiniz bitene kadar bir aroma ile devam etmek durumundasınız.

Damlatmalı Kullanım Nedir?

RDA kullanan elektronik sigara kullanıcıları e-likitlerini doğrudan atomizer coiline damlatabilir ve üretilen buharı içine çekebilir, bu sayede herhangi bir tat ve nikotin vurumu kaybı yaşanmaz, yanma ihtimali ortadan kalkar ve kullanıcılar istedikleri an istedikleri farklı aromayı kullanabilir. Kapalı sistemlerin dezavantajlarını ortadan kaldırıp, iyileştirilmiş bir tat ve buhar üretimi elde ettiğinizde tekrar kapalı sistemlere dönmek istemeyeceksiniz.

Ancak, damlatmalı kullanım için kapalı sistem kullanımına kıyasla daha fazla zaman harcamanız gerekebilir; ayrıca en doğru tekniği öğrenmek de zaman alacaktır. Her 3-4 damla, RDA için size beşten daha az çekiş yapma olanağı sağlar. Bu yüzden eğer elektronik sigarayı doğrudan nikotin için kullanıyorsanız, kalem şeklindeki bir cihaz veya nikotin alabileceğiniz başka bir elektronik sigara kullanmanız daha iyi olabilir.

Damlatmalı Kullanım (Drip Vape): Yapmanız ve Yapmamanız Gerekenler

Damlatmalı kullanım kolaydır. Ağızlığı kaldırın, coili yerleştirin ve coilinizin üzerine doğrudan birkaç damla e-likit damlatın. Ağızlığı tekrar yerleştirin ve çekişinizi gerçekleştirin. İki veya üç çekişten sonra bu süreci tekrarlayın ve keyfini çıkarın.

Damlatmalı kullanımın artıları ve eksilerinden bahsettiğimize göre, bu yazıyı kısa bir ipucu listesi ve size hızlı bir şekilde işin tekniği konusunda yardım edecek en iyi uygulamalar ile bitirebiliriz.

• Yüksek bitkisel gliserin (VG) oranına sahip bir e-likit kullanın. Sahip olacağınız daha yüksek vizkozite, damlatmalı kullanım açısından daha kolay bir uygulama sunar.
• Damlatma metodunuzu geliştirmek için zaman harcamaya hazırlanın. Bunu meşgul bir zamanınızın yerine gün sonunda yapmayı düşünebilirsiniz.
• Bir kerede çok fazla e-likit damlatarak coil üzerinde taşmaya sebep olmayın. Aksi takdirde boşa e-likit harcarsınız, ayrıca e-likit fazlası dolayısıyla alacağınız vuruş hissi de büyük ölçüde azalır.
• E-likit açısından tutumlu olmaya çalışmayın. Dry hit için ilk işareti aldığınızda coile e-likit damlatın. E-likidinizi normalden daha idareli kullanmaya çalışmak dry hit ile karşılaşmanıza sebep olabilir ve bu hiç hoş olmayan bir deneyimdir. Ayrıca aşırı ısınma dolayısıyla donanımınıza da zarar verebilirsiniz, bu da birkaç e-likit damlatmaktan daha fazla zaman ve masraf anlamına gelir.

Ek Resimler

Bu içerik 17.01.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 15 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler